Michal Shark Hašek je známý konspirační teoretik a léčitel. Příběh Michala „Shark“ Haška je o to děsivější, že se pokusil získat renomé i na vlastní matce, kterou „léčil“ z malobuněčného karcinomu plic, kterému nakonec podlehla. Podle Michala Haška ovšem selhala a odmítla se uzdravit. Stejně o jejím příběhu chtěl napsat knihu. Náklady na její tisk plánoval vybrat v kampani na HitHit, ten ji ale zastavil kvůli nepodloženým tvrzením autora.

V poslední době je „slavný“ svými teoriemi o placaté zemi. Jeho veškeré příspěvky na toto téma jsou samozřejmě rychle vyvratitelné. Jako demonstrativní příklad uvádíme příspěvek, ve kterém tvrdí, že účastníci misí Apollo zapomněli natočit Zemi. To je samozřejmě nesmysl. Stačí několik kliknutí v Googlu. Existují fotografie Země z mise Apollo, tak videa planety Země z měsíce.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.