Možná jste zaznamenali také příspěvky naznačující, že záběry z Ukrajiny jsou zinscenované. Jedna z fotografií, která to má prokazovat, je fotografie z Buče. Z místa, kde ruští okupanti povraždili stovky lidí. Na fotografii jsou vidět převrácené automobily, ale okna domů za auty jsou v pořádku.

Jak ovšem zjistila agentura AFP, automobily nebyly převráceny kvůli výbuchům. Výbuch by pochopitelně způsobil určitou tlakovou vlnu a tím pravděpodobně rozbil i okna okolních domů. Jenže jak zjistila AFP, automobily na fotografiích poničila a převrátila ruská armáda. Jeden ze svědků poznamenal, že oranžový automobil převrátil projíždějící vojenský transportér. Že ruská armáda nehleděla na zaparkované automobily a nebo i automobily používala jako krytí před střelbou ukrajinské armády potvrzují i jiní svědci.

AFP našla přesnou lokalitu, kde se incident s převrácenými auty stal. Místní úřady potvrzují, že v místech nedocházelo k dělostřeleckému ostřelování, ale probíhaly zde pouliční boje. Jinými slovy potvrzují, že automobily neponičil výbuch.

Zdroj: AFP


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.