Už jsme psali, že na sociálních sítích se šíří příspěvek, který zaměňuje farmářskou prodejnu Hanácký grunt se supermarkety. Supermarkety se od běžných obchodů liší tím, že mají věší prodejní plochu a vytvářejí síť prodejen. Jakkoliv každá prodejna zaměřená na regionální potraviny je chvályhodná, tyto prodejny (bohužel) nemají sílu změnit ceny potravin v ČR.

K článku o obchodu je také dávána fotografie. Ta však nepochází z České republiky a zachycuje farmářský obchod ve Francii nebo frankofonní Kanadě (dle francouzských nápisů). Je naprosto zřejmé, že fotografie nemá žádnou souvislost s ČR.  

Porovnání: 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.