Facebooková stránka Zprávy.cz, původně byla známá pod názvem We Are Here At Home .com, šíři fotografie v souvislosti s podporou Miloše Zemana a nepodporou Jiří Drahoše. Odkaz směřuje na jaký si rozhovor s Čechem žijícím ve Francii, který popisuje, jak je tam bezpečností situace špatná. Není nám tedy úplně jasno, proč ve Francii žije, když je tam vše tak špatný a neodstěhuje se zpět do ČR, ale budiž. Stránka opět dává do souvislosti Zemana jako bojovníka proti islamismu a Drahoše jako vítače. O tom, že Drahoš není „vítač“ už psal náš server několikrát. O tom, že prezident nemá téměř žádné kompetence, jak ovlivnit migraci nebo třeba propagaci Islámu psal náš server v minulém článku.

Zajímavá je však i ona fotka, která samozřejmě není označena jako ilustrační. Ve skutečnosti se nejedná vůbec o aktuální fotku, ale fotku z roku 2010. Modlení na ulici je již ve Francii zakázáno.

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.