V pořadu V.O.X News se snaží lídr za Přísahu a Motoristy Filip Turek vyvinit ze své neonacistické minulosti. Jakkoliv netrvrdíme, že Filip Turek v současné době inklinuje k nacismu, je naprosto zřejmé, že v minulosti skutečně k nacismu tíhl.

Například v roce 2013 v příspěvku o Hitlerovi psal jako o „tatíčkovi“. V roce 2016 přál „smrt všem levičákům“ a psal o Hitlerovi jako romantikovi z Orlího hnízda. Na konci roku  2016 také napsal: „Ještě budete rádi za strejdu Adolfa a budete mne prosit, abych to uchopil do svých pověstných rukou osudu.“

Kritici Turka rovněž upozorňují na událost z roku 2016, kdy měl závodit v helmě s logem řecké neonacistické strany Zlatý úsvit. Členové tohoto uskupení byli dříve odsouzeni za politicky motivované násilí, a to včetně vražd. Vedení strany bylo v roce 2020 odsouzeno za účast na kriminální činnosti.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.