Prezidentskému kandidátovi Pavlu Fišerovi se nelíbí, že jiný kandidát na prezidenta Petr Pavel nosí uniformu. Petr Pavel byl totiž náčelníkem generálního štábu Armády České republiky a následně i druhou nejvyšší postavou NATO. Zákony ČR mu umožňují nosit uniformu i po výslužbě. Senátor Pavel Fischer, který se bude ucházet o prezidentský post pro Právo řekl, že „v současné době nosí uniformu jako hlava státu jen Lukašenko, který nebyl ani řádně zvolen“.

Pokud ovšem Pavel Fischer hovoří o hlavě státu, rozhodně se nejedná o pravdu. Je pravdou, že uniformu v současné době nosí v civilizované Evropě spíše monarchové, ale i oni jsou hlavami státu. Uniformu často nosí například Vilém Alexandr Nizozemský, nebo belgický král Filip. Nosí ji však například i bulharský prezident Ruman Radev nebo litevský prezident Gitanas Nausėda. Nutné také dodat, že generál Petr Pavel nosí uniformu jen výjimečně při slavnostních příležitostech souvisejících s armádou. Jinak vystupuje v civilním (většinou formálním) oblečení.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.