Když uvěříte dezinformacím, můžete mít opravdu velké problémy. Například paní Dana si stěžuje na svého manžela, že se nechal očkovat. Jiná dáma se prý dokonce nechala rozvést.

„Dnes mi můj naočkovaný manžel řekl, že mě má rád. A tak jsem se ho hned za tepla zeptala, když už mě má rád, jestli by mohl upustit od dalšího očkování, protože mi tím způsobuje zdravotní potíže. (opary, bolesti podbřišku, průjmy, zvracení, bolesti zad). Síla a upřímnost jeho lásky se záhy projevila. Prostě ho nějaká moje prosba nezajímá a bude se chodit očkovat dál, podle toho, jak vláda zavelí. Takže konečně vím, co mám doma – bezohledného egoistu, který se zajímá jen sám o sebe a všichni okolo jsou mu úplně ukradení! To je tedy odhalení,“ napsala na Facebook Dana.

„Že je můj bývalý jsem věděla už dřív. Ale když mi nic neřekl a nechal se naočkovat, skončil, definitivně. Bylo by mi to někde, ale… Šla jsem za ním s dcerou přes tři okresy na to, aby to pak do roka a půl zabalil… Synovi bylo 6 měsíců… Jsem s dětmi sama, s rodinou vztahy nemám… Takže kdyby se mi něco stalo, synek skončí u něj… U blba, co se nechal opíchat a určitě by to časem nechal naprat i do synka. Je mi 43, synkovi 4. Žiju v každodenním stresu z budoucnosti, z existenčních problémů atd… Ať už tohle všechno skončí… Dcera v září nastupuje na střední, synek by měl jít do speciální školky, protože je pozadu s řečí. Nikoho tu nemáme, tudíž nemá vzory a nutně potřebuje kolektiv. Je mi do pláče z představy, že díky vládě bude víc doma, než tam a dcera totéž. Moc si přeju žít bez strachu,“ postěžovala si pro změnu Dana Tremlová.

Přitom je absolutní nesmysl, že byste očkováním cokoliv na kohokoliv mohli přenést. Bolest zad, průjem a podobné věci si můžete způsobit tím, že se stresujete. I z něčeho, co neexistuje. Psychika může být spouštěčem mnoha nemocí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.