Sociálními sítěmi a videoplatformami koluje vyjádření zdravotní sestry Jany Wolfové pro dezinformační projekt Manifest Davida Tesaře. David Tesař kandidoval ve volbách v koalici Trikolóry, Svobodných a Soukromníků. Uskupení ve volbách neuspělo. Získalo jen 2,76% hlasů.

Jak již bylo napsáno, nejen na sociálních sítích se šíří video se zdravotní sestrou Janou Wolfovou, která ve videu pro Manifest pomlouvá své kolegy. K uvedenému videu se vyjádřila nemocnice. „Bc. Jana Wolfová je zdravotní sestrou naší nemocnice a v lednu 2021 odsloužila 2 služby na covidovém oddělení. Její veřejný projev nereflektuje realitu ve FNKV a řada jejích spolupracovníků se s jejími vyjádřeními neztotožňuje. Při prověřování popsaných situací se jí popsaná skutková podstata nepotvrdila. Je možné, že řada jejích vyjádření byla modifikována návodnými dotazy moderátora. Nošení ochranných pomůcek v červené zóně nemá žádné výjimky. Navíc pracovníci, kteří tam slouží, na vlastní oči vidí, co onemocnění Covid-19 způsobuje, a proto nedává smysl, že by riskovali, že se dobrovolně nakazí. Očkovaných je 84% zaměstnanců ve všech profesních kategoriích. Ze zdravotnických profesí se jedná spíše o výjimky zdůvodněné zdravotními objektivními skutečnostmi. K nákazám očkovaných zdravotníků obdobně jako jinde v ČR dochází, nejedná se ale u nich o častější výskyt než je tomu jinde, průběh jejich onemocnění je lehčí, než u neočkovaných,“ uvedla Mgr. Tereza Romanová, tisková mluvčí nemocnice.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.