Německo a Islám. To jsou hlavní témata, kterým se v poslední době věnoval projekt Faktus.info.

Otázky a odpovědi k nebezpečí islamismu a terorismus v Německu

Islamisticky motivovaný terorismus je v Německu tématem nejpozději od 11. září 2001, kdy v USA došlo k ničivým útokům. Po bombových útocích v Madridu (2004) a Londýně (2005) byla v Německu v roce 2007 založena Protiteroristická databáze: 38 německých bezpečnostních orgánů do ní od té doby ukládá informace, které mají pomoci včas odhalit potencionální atentátníky. Útoky z Nice, Würzburgu, Ansbachu a především nedávný útok v Berlíně diskuzi o islamistickém terorismu v Německu znovu rozdmýchaly. Jak velké je nebezpečí terorismu v Německu? Kolik je v Německu militantních islamistů? A co víme o „džihádistech“ vyjíždějících z Německa?

NEšlechtí nové Němce: Merkelové režim se NEsnaží spojit mladé Němky s dovezenými muslimy

Pro větší důvěryhodnost přibývají u hoaxů čím dál častěji odkazy na zdroje. Podobně je tomu u textu z tuzemského protiislámského webu, který tvrdí, že v Německu vláda šlechtí nové občany. Jaká je jejich relevance?
Autor schovaný ze zkratku RM pouze přeložil článek z protiislámského webu Gates of Vienna a zkopíroval níže uvedené odkazy. Článek tvrdí, že německé vláda organizuje večírky pro německé dívky a „ilegální imigranty“, aby se seznámili a vytvořili páry. Podobně jako nacisté v 30. letech v rámci spolku Lebensborn.

Němci NEbudou chodit do důchodu až v 71 letech – musí živit, šatit a léčit ilegální imigranty

Ve svém článku Blok proti islamizaci tvrdí, že vysoká imigrantů porodnost způsobí pozdější odchod Němců do důchodu. Netvrdí náhodou odborníci celé roky opak? Ve stejný den, kdy německý deník Die Welt publikoval analýzu o nutnosti postupného zvýšení věkové hranice odchodu do důchodu, z něj Blok proti islamizaci vyvodil podivně závěry. Kvůli imigrantům, kteří mají vysokou porodnost a nepracují, musí jít Němci později do důchodu. Co na tom, že o migrantech není v původním zdroji ani slovo a že tento závěr odporuje realitě.

Manipulace: O silvestrovské noci NEřádila muslimská mládež v Berlíně

Antiislámské weby byly letos nespokojené s průběhem oslav Nového roku v Německu. Proto bylo potřeba upravit zprávy k obrazu svému. Především pachatelům přisoudit náboženské vyznání.

Článek vybavený mnoha fotografiemi a videi má popisovat, jak muslimové ve čtvrti Neuköllnu divoce a agresivně slaví Silvestr. A to mimo jiné za použití střelných zbraní.


author

Jádrem je tým dobrovolníků zajímajících se o politiku a vše, co k ní patří (politické strany, politiky, média). Sledujeme společně veřejnou komunikaci a strategie politického marketingu. Vyhledáváme relevantní informace, abychom podpořili férovou diskusi o aktuálních tématech.