Podle statistické zprávy o mezinárodní ochraně, kterou zveřejnilo Ministerstvo vnitra České republiky, požádalo v ČR o azyl za letošní rok 853 osob. Azyl byl udělen 23 lidem a 76 lidem byla udělena doplňková ochrana.

Z žadatelů o azyl bylo nejvíce lidí z Ukrajiny (294), Ázerbájdžánu (80), Gruzie (61), Arménie (58) a Sýrie (54). Zajímavostí je, že všichni žadatelé o azyl ze Sýrie byly buď ženy nebo děti. Konkrétně z 54 žadatelů bylo 28 žen a 26 nezletilých.

Statistiky udávají počet osob do konec července 2017.

Počty žádostí o mezinárodní ochranu v jednotlivých měsících roku 2017

TOP 10 státních příslušností žadatelů o mezinárodní ochranu v roce 2017

Řízení o udělení mezinárodní ochrany v roce 2017 – počty rozhodnutí MV a počty účastníků řízení

Více informací na: http://www.mvcr.cz/clanek/statisticke-zpravy-o-mezinarodni-ochrane-za-jednotlive-mesice-v-roce-2017.aspx?q=Y2hudW09MQ%3d%3d 

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.