Světové i české dezinformační servery šíří v různých podobách manipulaci o najetí do davu lidí při nepokojích, které se staly minulý víkend ve virginském Charlottesvill (USA). Do dezinformací se zapojil i Blok proti islamizaci, který hodlá kandidovat samostatně v několika krajích v říjnových volbách. V dezinformacích se tvrdí, že útočník vjel do davu neúmyslně, že zazmatkoval a podobně. Následkem tohoto najetí zemřela jedna mladá žena a další lidé byli zraněni.

“Na Twitteru je video, které jasně ukazuje, že auto, které řídil James Alex Fields Jr. a kterým najel do davu afrických Američanů a extrémistů z Antifa, původně jelo klidně a pomalu. Až ve chvíli, kdy do něho nějaký černoch udeřil (pravděpodobně) basebalovou holí, tak řidič šlápl na plyn vřítil se do davu. Bude zajímavé sledovat jak tuto situaci vyhodnotí soudce a porota. Je klidně možné, že 21letý pachatel bude osvobozen,” píše Blok proti islamizaci.

Ve skutečnosti útočník vyjížděl do davu velkou rychlostí od začátku. Z videa zde je zřejmé, že video, které zveřejnil Blok proti islamizaci je v úvodu úmyslně zpomaleno, aby vypadalo, že útočník jel pomalu. Z dalšího neupraveného videa je pak zřejmé, že útočník po najetí zařadil zpátečku a z místa se snažil co nejrychleji odjet.

Dvacetiletého Jamese Alexe Fieldse jr. vjel do davu velkou rychlostí, přičemž zabil jednu ženu a zranil devatenáct lidí. Zadržela ho policie, čelí obvinění z vraždy a zůstává ve vazbě. Fields podporoval Trumpa, stavbu zdi na hranici s Mexikem a byl přesvědčen, že současný americký prezident klade důraz na rasu. Registroval se jako volič republikánů. Zřejmě hlasoval pro Trumpa v primárkách a pak i v loňských prezidentských volbách. Trump však rasistický útok odsoudil.

Fields měl rovněž na manifestaci minulou sobotu na sobě symboly hnutí Vanguard, které je považováno za tvář amerického fašismu. Samo hnutí však na Twitteru popřelo, že by Fields byl jeho členem. Na jenom z videí Vanguardu je však Fields zachycen, jak na jedné z akcí skanduje: „Buzny jděte domu, nemáte testosteron!“

Strana Blok proti islamizaci – Obrana domova, které dezinformaci šíří je česká polistopadová populistická politická strana středolevicové orientace, která jde do každých voleb s novým jménem. Je spojována hlavně s Janou Volfovou. Část strany utvořili bývalí členové zaniklé Strany za životní jistoty, případně bývalí členové ČSSD a také nestraníci. Strana vznikla transformací ze strany SVOBODNÍ, díky tomu ke své registraci nemusela sbírat zákonem předepsaných tisíc podpisů. Ustavující sjezd se konal dne 31. března 2007 v Jihlavě. Na sjezdu kromě Miloše Zemana, který pouze o několik dní dříve vystoupil z ČSSD, promluvil i předseda strany Moravané, se kterým zakladatelka Jana Volfová jednala už během příprav na založení strany. To se ji však nepodařilo. Moravané nyní spolupracují s SPD.

Vývoj názvu:
od 6.5.2003 SVOBODNÍ (zkratka S)
od 11.5.2007 SDŽ – Strana důstojného života (zkratka SDŽ)
od 22.2.2011 SDŽ – SUVERENITA – STRANA DŮSTOJNÉHO ŽIVOTA (zkratka SDŽ)
od 30.5.2014 DOMOV (zkratka DOMOV)
od 11.5.2016 DOMOV s BLOKEM PROTI ISLAMIZACI (zkratka DOMOV s BPi)
od 11.5.2016 Blok proti islamizaci – Obrana domova (zkratka BPI)

Iniciativa Blok proti islamizaci pak vznikla oddělení od spolku Bloku proti islámu, který vedl Martin Konvička.

 

FAKE news:
http://blokprotiislamizaci.cz/3643-2/

Skutečná neupravená videa:

https://www.youtube.com/watch?v=tAZlxT4OzhY

https://youtu.be/thWDz2V6jJI

Zdroje: Youtube, Wikipedia, Novinky.cz
Jan Cemper, Proti projevům nenívisti.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.