Opravdu bizarní hoax se šíří Facebookem. Podle účtu „Maxim Romero“ důkazem, že Česká republika je v soukromých rukách je, že v obchodním rejstříku je zapsaná společnost Czech Republic LTD s.r.o. a jakýsi podivný německý web.

Faktem samozřejmě je, že název společnosti si může každý zvolit jaký chce. To, že je v rejstříku zapsaná nějaká soukromá firma samozřejmě nic nedokazuje. Státní orgány jsou samozřejmě samostatné subjekty výhradně vlastněné státem. Například Ministerstvo vnitra má identifikační číslo 00007064, Úřad vlády České republiky 00006599, parlament 00006572. Vlastníkem těchto institucí je stát.

Společnost Czech Republic LTD s.r.o. skutečně vlastní Anastasiya Gurich, jako celou řadu dalších společností.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.