Z důvodu porušování smluvních podmínek a zásad komunity byla společností Facebook trvale odstraněna skupina „Proti pražské kavárně“. O skupině náš web psal nedávno v souvislosti s tím, že členy skupiny rozezlil článek z recesistického webu AZ247.cz. Jednalo se ovšem především o jednu z mnoha skupin, kde docházelo nebo dochází k šíření nenávistných příspěvků a hoaxů. Podobně nedávno dopadla i skupina „Lidi pojďme do nich“.

Na Slovensku byla zase zablokována stránka Slovenského hnutí obrody. Slovenské hnutí obrody je nacionalistické, výrazně euroskeptické a sympatizuje s mnoha myšlenkami fašismu. Jozefa Tisa například považuje za nejvýznamnější osobnost v dějinách Slovenska. Na svých stránkách šíří lži, polopravdy a konspirace. Webová databáze konšpirátori.sk , která odhaluje konspirační a klamavé stránky, řadí SHO mezi stránky s nejspornější obsahem. Podle stanovených kritérií dostala 9,5 bodů z deseti možných.

Několik screenshotů se skupiny Proti pražské kavárně:


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com