Facebook prý svým trapným blokováním zapomíná, že je služba, nikoli výchovný ústav. Myslí si to například dezinformátor David Tesař a spousta dalších na Facebooku. Má to však jeden zádrhel. Facebook není služba.

Společnost Facebook Ireland Limited změnila název na Meta Platforms Ireland Limited: “S ohledem na tento nový název společnosti jsme k 4. lednu 2022 aktualizovali naše podmínky používání služby, zásady používání dat a zásady používání souborů cookie. I když se název naší společnosti změnil, dál nabízí stejné produkty, včetně aplikace Facebook od Meta. Jejich zásady používání dat i smluvní podmínky zůstávají v platnosti.” To znamená, že kdokoliv se na Facebook zaregistruje, musí souhlasit s podmínkami společnosti. Jednou z podmínek jsou i pravidla proti šíření nenávisti a dezinformací. Komu se to nelíbí, má možnost svou situaci vyřešit jednoduše. Zkrátka Facebook přestat používat.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.