Zpravodajský web Novinky.cz včera zveřejnil článek, ve které informuje, že francouzský prezident Emmanuel Macron navrhuje zavedení minimální mzdy v celé EU.  Do této doby by bylo vše v pořádku, protože je to pravda. Následně se však článek celou dobu zaobírá myšlenkou jednotné minimální mzdy. Nic takové však Macron nechce.

„Jednotnou minimální mzdu politik nenavrhl poprvé. Nenaznačil ale, v jaké výši by se měla pohybovat,“ píší Novinky.cz. Jak to Macron s minimální mzdou myslí je dohledatelné ze zahraničních článků. Například z článku o jeho vizích v oblasti sociální oblasti z března 2019. List Le Figaro mluví o „slušné minimální mzdě pro všechny, vypočítané podle mechanismu pro konkrétní zemi.“ V praxi by se mohlo jednat například o nějaký ekvivalent. Jiný web dodává, že minimální mzdu má zavedenou 22 členských zemí EU a to od 260 do 2000 eur. To podle webu ne vždy zaručuje slušné životní podmínky. Macron si vizi představuje tak, že by byla přizpůsobena jednotlivým zemím, ale byla by každoročně diskutována.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com