Václav Klaus mladší opět přestřelil. Včera (2.10.2019) na sociální síti Facebook publikoval příspěvek osočující redaktorku Deník N, že má nadstandardní vztah s předsedou České pirátské strany Ivanem Bartošem. „Ústav nezávislé žurnalistiky (pobočný závod – Parlament): Jdu ze sálu sněmovny ven (na záchod) a ve foyer novinářka Deníku N na předsedu Bartoše: ‘Ahoj, cos potřeboval?’,“ popsal Klaus, čeho byl údajně svědkem. „Co pirát potřeboval nevím, protože jsem směřoval viz výše. A takhle my si tu žijeme,“ dodal v statusu. Klaus následně status smazal. Na následnou reakci museli lidé čekat hodiny.

Proti jeho slovům se mezitím zmíněný deník ostře ohradil. „Deník N odmítá tvrzení poslance Václav Klaus ml., který na svém profilu napsal, že redaktorka Deníku N v Poslanecké sněmovně familiérně komunikovala s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem. Ve Sněmovně dnes žádná z našich redaktorek nebyla a žádná si s předsedou Bartošem netyká. Klausovo tvrzení popřel i Bartoš¨,“ uvedli zástupci deníku na sociální síti Facebook.

Václav Klaus navíc do věci zatáhl Ustav nezávislé žurnalistiky. Ten s Deníkem N nemá nic společného. Vydavatelem Deníku N je společnost N media a.s.. Výše zmíněný Ústav nezávislé žurnalistiky provozuje investigativní web Hlídací pes.

Klaus sice následně chybu uznal, omluvit se však odmítl. „Spletl jsem si redaktorky dvou plátků (jeden za 18, druhý bez dvou za 20) – tak jsem odpolední status smazal, protože jinak by měly jisté kruhy druhé vánoce, že je na FB nepřesnost. Deníku N se omluvím za nepřesnost (nebylo to schválně), až se oni omluví za dosud všechny jejich publikované články o Trikolóře,“ vzkázal novinářům. Zda Deník N někdy uvedl nějakou nepravdu ohledně jeho hnutí nenapsal. Není tedy jasné, za co přesně se internetový deník má omlouvat.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.