Takzvané vlastence stále trápí fakt, že na budově Národního muzea visí prapor Ukrajiny. Ten je chybně představován jako vlajka. Kvůli tomu, že chystají na 17. listopadu demonstraci, byl přesunut den otevřených dveří. Po událostech z března minulého roku, kdy se dav snažil do budovy vniknout a prapor strhnout, změnilo vedení Národního muzea raději své plány. „Vzhledem k enormnímu zájmu návštěvníků ve dnech volných vstupů do Národního muzea a zveřejněným výzvám určitých skupin jsme se rozhodli, s ohledem na bezpečnost a komfort návštěvníků, přesunout tento volný vstup o týden později,“ sdělila redakci Pražské Drbny mluvčí Národního muzea Kristina Kvapilová.

Akci pořádá Ladislav Vrabel. „Ne aby zase přijeli jenom důchodci nebo starší lidi a především ženský. Tentokrát bysme potřebovali, aby přijeli taky nějaký pánové,“ upozorňuje Vrabel. Čili důchodci, pošlete místo sebe syny a vnuky. Ženy, zůstaňte doma. „Každej Čech má povinnost přijet,“ konstatoval Čech označující se za vlastence a žijící v Srbsku.

Faktem ovšem zůstává, že na budově Národního muzea visí ukrajinský prapor, ale v bezprostřední blízkosti vlají dvě české vlajky.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.