Stop-multikulti.cz je jedním z dalších menších dezinformačních webů, šířící se nenávist především z údajné hrozby islamizace a rovněž si vymýšlí kompromitující materiály na lidi, kteří s jejich rasistickou a xenofobní doktrínou nesouhlasí. Projekt zaštiťuje mladý aktivista František Kubásek, který se snaží neúspěšně prosadit i jako video bloger. Kromě projektu Stop-multikulti.cz je administrátorem iniciativy Islám v ČR nechceme, která je monitorovaná ministerstvem vnitra jako extremistické hnutí. Dále zaštiťuje stránku Organizace proti multikulturnímu fanatismu a Skutečně nekorektně.

V článku „Vedoucí hnutí Britain First dostali vězení za upozornění na pákistánské gangy násilníků“ Kubásek tvrdí, že „Paul Golding a Jayda Fransen, půjdou do vězení. Podle soudce se dopustili zločinu z nenávisti tím, že pomocí letáků upozorňovali na to, že v jejich okolí ve městě Kent řádí pákistánské gangy znásilňovačů, kteří léta řádí bez povšimnutí úřadů.“

Jedná se však o HOAX. Ve skutečnosti, jak píše deník Independent, aktivisté chodili před domy různých lidí, kterým bušili na okna, nadávali jim, rozhazovali před jejich vchody letáky, kde je označovali za násilníky a zveřejňovali jejich adresy na internetu. Kromě naprosto nevinných lidí byli i před domem jednoho násilníka, ale tam hrdinně nadávali jeho manželce s malými dětmi. „Byli zatčeni v květnu poté, co obtěžovali nevinné lidi, když se nesprávně domnívali, že se podíleli na probíhajícím procesu znásilnění. Dvojice distribuovala letáky a zveřejňovala videa, což ohrožovalo probíhající soudní proces na Canterbury Crown Court, kde byli tři muslimové a teenager později odsouzeni a uvězněni,“ píše deník Independent.

Kubásek článek vyšperkoval ještě o další HOAX. „Již dříve jsme informovali o muži, který za položení slaniny k mešitě dostal rok vězení. Mezi muslimskými vězni byl pak za záhadných okolností brutálně zavražděn,“ píše se v tom samém článku. Ve skutečnosti tento muž byl odsouzen za útok na mešitu. Policie v jeho smrti neshledala nic podezřelého.

Na hoaxy upozornila stránka Stop náboženské i rasové nenávisti.

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.