Aleš Kejval je jedním z aktivistů, který se rád zviditelňuje. Například 4. července pořádal Kejval před ambasádou RF v Praze mítink na podporu Ruska. Nyní poničil plastiku tanku od umělce Davida Černého, která stojí na stožáru poblíž pamětní desky věnované Ruské osvobozenecké armádě na náměstí v pražských Řeporyjích. Ta byla přetřena růžovo. Starosta Pavel Novotný způsobenou škodu nebude hlásit policistům.

Kejval po svém aktu následně pořádal demonstraci. Lákal souvěrce na klobásu zdarma.

Nakonec i tak jediné co bylo na akci masového byla ona klobása.

Vyznamenal se i prokremelský aktivista Jiří Černohorský. Zadlužený prokremelský aktivista se zkušenostmi s demonstracemi, jejíž osazenstvo by se vešlo do telefonní budky, vzpomíná s láskou na ruské tanky, které osobně nezažil. Kdyby ano, určitě by je jako horlivý soudruh vítal s kyticí v ruce a fotkou Brežněva na prsou.

Odporný příspěvek byl vložen i do skupiny České Budějovice. Dobrou zprávou je, že reakce místních byly vesměs velmi negativní.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.