Aleš Kejval je jedním z aktivistů, který se rád zviditelňuje. Například 4. července pořádal Kejval před ambasádou RF v Praze mítink na podporu Ruska. Nyní poničil plastiku tanku od umělce Davida Černého, která stojí na stožáru poblíž pamětní desky věnované Ruské osvobozenecké armádě na náměstí v pražských Řeporyjích. Ta byla přetřena růžovo. Starosta Pavel Novotný způsobenou škodu nebude hlásit policistům.

Kejval po svém aktu následně pořádal demonstraci. Lákal souvěrce na klobásu zdarma.

Nakonec i tak jediné co bylo na akci masového byla ona klobása.

Vyznamenal se i prokremelský aktivista Jiří Černohorský. Zadlužený prokremelský aktivista se zkušenostmi s demonstracemi, jejíž osazenstvo by se vešlo do telefonní budky, vzpomíná s láskou na ruské tanky, které osobně nezažil. Kdyby ano, určitě by je jako horlivý soudruh vítal s kyticí v ruce a fotkou Brežněva na prsou.

Odporný příspěvek byl vložen i do skupiny České Budějovice. Dobrou zprávou je, že reakce místních byly vesměs velmi negativní.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com