Europoslanec za SPD Ivan David pokračuje v šíření kremelské propagandy. Cituje výrok Douglase MacGregora, kterého nazývá plukovníkem USA. Což je zjevná lež, protože opustil americkou armádu už v roce 2004. Europoslanec David cituje jeho slova, že na Ukrajině prý zemřelo už 100 000 ukrajinských vojáků a stovky tisíc byly zraněny. Má to být důkaz, že za Ukrajinu válčí ve velkém polští vojáci v ukrajinských uniformách. Jednak k tomu nepřináší jakékoliv důkazy a opírá se o počty profesionálních vojáků, přičemž zapomíná, že od napadení Ukrajiny je v zemi vyhlášena všeobecná mobilizace. A jak bylo řečeno, jeho tvrzení se neopírají o jakékoliv důkazy. Nezávislé zdroje tvrdí, že ukrajinská armáda přišla asi o 11 000 vojáků a 18 000 vojáků bylo zraněno.

V roce 2020 prezident Donald Trump navrhl Macgregora jako velvyslance v Německu, ale Senát nominaci zablokoval. Důvodem byla jeho proruská orientace a protievropské zaměření. RT velmi často vystupuje v ruských médiích, kde opakuje a podporuje pozice Kremlu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.