Do Rady České tiskové kanceláře navrhly poslanecké kluby zastupitele Prahy 3 za ANO Davida Soukupa, bývalého předsedu rady Tomáše Mrázka, ředitele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefa Šlerku a činovníka spolku Akce D.O.S.T. Michala Semína.

Právě Semín je znám svým antisemitismem. „Kandidát hnutí ANO David Soukup letos neuspěl ve volbě člena Rady Českého rozhlasu. Mrázka navrhla stejně jako v minulosti ODS. Šlerka, kterého porazila v dubnové volbě jednoho radního ČTK někdejší ministryně práce a sociálních věcí ČSSD Michaela Marksová, je společným kandidátem klubu Pirátů a KDU-ČSL. Semína nominovalo do volby hnutí SPD Tomia Okamury. Sněmovna bude vybírat členy rady za předsedu Miroslava Augustina (zvolen za ANO) a za Jakuba Heikenwäldera (zvolen za KDU-ČSL), jimž pětiletý mandát končí v červnu. Marksovou zvolila dolní komora za Vladimíra Cisára (zvolen za ČSSD),“ píše ve zprávě ČTK.

Michal Semín je český komentátor, překladatel, spisovatel a průkopník domácího vyučování dětí. Je bývalý ředitel Občanského institutu a současný ředitel Institutu svatého Josefa. Je místopředsedou Akce D.O.S.T. Vyslovuje se proti společným modlitbám s jinověrci, například muslimy nebo hinduisty, a proti ekumenismu vůbec.

Dále citujeme Miloše Kadlece pro deník Forum 24:

Semín je katolickým tradicionalistou a také předsedou Institutu svatého Josefa, který vydává konspiracistické texty. Pravidelně publikuje na Hájkově antisemitském serveru Protiproud, kam píše i známý ultrakatolík a antisemita Radomír Malý (ten je ostatně členem čestné rady Institutu svatého Josefa). Do Protiproudu dříve přispíval i Petr Bahník.

To vše by na obvinění Michala Semína z antisemitismu bylo relativně málo. Podívejme se tedy, co píše sám pan Semín a co vychází na webu D.O.S.T.:

  • Například v roce 2010 v polemice s Benjaminem Kurasem o vztahu Židů a křesťanů na serveru Virtually použil jako argument pro údajnou agresivitu Židů vůči křesťanům vymyšlené citáty z Talmudu, jejichž zdrojem jsou jednoznačně antisemitské publikace.
  • V článku „Americké elity připravily útok 11. září 2001 z 29. září 2016“ Semín uvedl: „George Bushe bych z přímého podílu na zosnování útoků z 11. 9. 2001 nepodezíral. Nikoli snad pro to, že by na to neměl žaludek, on na to neměl hlavu. U lidí, jako byli Wolfowitz, Perl či Rumsfeld, si to však již představit dokážu.“
  • V článku na stránce D.O.S.T. z 11. prosince 2017 Semín „Bolševická revoluce v Rusku byla první barevnou revolucí 20. století“ Semín tvrdí: „Bolševická revoluce v Rusku byla první barevnou revolucí 20. století“ z 11. prosince 2017. Semín přímo tvrdí, že puč v roce 1917 zosnovali američtí židovští velkokapitalisté a že jména revolučních vůdců „neznějí příliš slovansky“.
  • Jindřich Koudelka v článku „Most přes řeku Kwai aneb kdo otevírá v Evropě brány nepříteli?“ (web D.O.S.T. 6. března 2018) v naprostém souladu se současnou ruskou imperiální propagandou píše: „[…]bosporské úžiny, zakomponované do geostrategických plánů o „zatlačování“ Ruska, téměř to vrcholného díla anglické high stratégy, jdoucí ruku v ruce se zednářskými i nacistickými plány; vždyť i na zednářských mapách z 19. století je na místě Ruska nápis DESERT! Pozoruhodné, jak se anglické, zednářské (iluminátské) a nacistické plány stýkají v jednom bodě. Tím je Rusko!“

Dne 5. května 2015 Akce D.O.S.T. uspořádala „Svatojiřský  pochod za národní suverenitu“. Na závěr akce se na Hradčanském náměstí konalo shromáždění moderované Michalem Semínem. K účastníkům podle údajů organizátorů promluvili Tomio Okamura, Petr Hájek, Petr Hampl, předseda občanského sdružení MONOS a člen předsednictva Národní demokracie (a antisemita) David Hibsch, který přečetl zdravici předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše, údajný odborník na Blízký Východ Petr Markvart a obdivovatel Protokolů sionských mudrců Jan Skácel.

Úvod zpracoval: Jan Cemper
Napsal: Miloš Kadlec, původně pro deník Forum 24