Do Česka se vracejí choroby, které už jsme považovali za vymýcené. Přibývá třeba případů spalniček nebo černého kašle. Případy nákazy spalničkami raketově rostou. Zatímco v Evropské unii se jejich výskyt v minulém roce ztrojnásobil, v Česku zaznamenali epidemiologové dokonce 20násobný nárůst.  Důvod? Nechuť k očkování.

„Výrazným nárůstem počtu nákaz spalničkami se vloni zabýval i Evropský parlament. Jedním z důvodů rychlého šíření nemoci je totiž nedostatečné očkování. Aby byla populace dostatečně chráněná, je potřeba, aby dvě dávky vakcíny MMR dostalo 95 % obyvatel. A následky jsou patrné. Zatímco v roce 2016 evidovali v Evropě 4 643 případů nákaz spalničkami, vloni to bylo třikrát tolik, téměř 14 a půl tisíce. Spalničky si za dva roky vyžádaly v Evropské unii 50 životů. V Česku byl nárůst nemoci, která byla považována za eliminovanou, ještě razantnější. Oproti sedmi případům nákazy v roce 2016 jich lékaři vloni zaznamenali 146,“ píše se v článku na TN.cz.

Zdravotnický deník nyní zveřejnil, jak funguje byznys, který straší rodiče před očkováním „Sedmdesát dva tisíc korun, tak podle údajů spolku Rozalio vyčíslili rodiče náklady spojené s „léčbou“ vedlejších účinků očkování. Jsou přesvědčeni o tom, že za ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti), potravinové alergie a ekzémem a další zdravotní problémy může právě očkování. A proto utratili desítky tisíc korun za „řízenou kontrolovanou detoxikaci Joalis“, homeopatika, Bachovy esence a doplňky stravy. Právě Rozalio pak svým příznivcům doporučuje, aby tyto šarlatánské metody využívali a platili za ně. Jsou prý spolehlivou možností, jak se vyhnout řadě zdravotních problémů spojených s očkováním či jejich „šetrným“ řešením,“ popisuje článek.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com