Vznik nové vlády na půdorysech dvou koalic zřejmě někomu leží v žaludku. Na sociální síti Facebook se začala šířit zfalšovaná statistická karta, kterou zavedla Státní bezpečnost na Andreje Babiše jako svého agenta. Ve fotomontáži tvrdí, že patří předsedovi ODS Petru Fialovi.

Že jde o fotomontáž, lze poznat jednoduchým porovnáním obou karet. Upravena byla totiž ta samá karta, která byla dříve zveřejněna jako důkaz, že Andrej Babiš spolupracoval s StB. Kromě toho samozřejmě nedává logiku, že by Petr Fiala vstoupil do StB a to do odboru zahraničního obchodu v 18 letech a byl by registrován na Slovensku.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.