Známá dezinformátorka a proruská aktivistka Nela Lisková oznámila konec v Národní domobraně. Připomeňme, že šířila například i odporný hoax o Olze Richterové, jehož následkem bylo poslankyni vyhrožováno. V minulosti založila bez oprávnění konzulát Doněcké lidové republiky.

Odchod Liskové ukázal, že v dezinformační scéně jsou dva soupeřící tábory. Na jedné straně především Aeronet a na straně druhé zbytek dezinformační scény. Zatímco Aeronet stojí na straně Liskové a píše o údajné snaze SPD ovládnout Národní domobranu, respektive dopsat členy domobrany na kandidátky do krajských voleb, proti Liskové se postavil například vlivný dezinformátor Žarko „Raptor“ Jovanovič.

Obě strany na sebe útočí konspiracemi. Žarko „Raptor“ Jovanovič si myslí, že Nela Lisková je provokatérka snažící se rozvrátit „vlastence“. Podle Aeronetu se SPD odkopává jako totálně řízená opozice, jejímž úkolem je destrukce a odsunování všech vlasteneckých kádrů nejen z SPD.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.