Známá dezinformátorka a proruská aktivistka Nela Lisková oznámila konec v Národní domobraně. Připomeňme, že šířila například i odporný hoax o Olze Richterové, jehož následkem bylo poslankyni vyhrožováno. V minulosti založila bez oprávnění konzulát Doněcké lidové republiky.

Odchod Liskové ukázal, že v dezinformační scéně jsou dva soupeřící tábory. Na jedné straně především Aeronet a na straně druhé zbytek dezinformační scény. Zatímco Aeronet stojí na straně Liskové a píše o údajné snaze SPD ovládnout Národní domobranu, respektive dopsat členy domobrany na kandidátky do krajských voleb, proti Liskové se postavil například vlivný dezinformátor Žarko „Raptor“ Jovanovič.

Obě strany na sebe útočí konspiracemi. Žarko „Raptor“ Jovanovič si myslí, že Nela Lisková je provokatérka snažící se rozvrátit „vlastence“. Podle Aeronetu se SPD odkopává jako totálně řízená opozice, jejímž úkolem je destrukce a odsunování všech vlasteneckých kádrů nejen z SPD.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com