Lidé šířící dezinformace se neštítí ničeho. Například ani toho, spojovat každou sebevraždu s jednáním vlády. Například Pavla Tajanová si vzala na paškál sebevraždu ženy v Praze 4, která skočila z okna v budově Úřadu práce. „Podle nepotvrzených informací z dopisu na rozloučenou žena neměla nikoho, kdo by jí pomohl, protože jí Úřad práce ČR vypočítal malou finanční pomoc, neměla jak zaplatit střechu nad hlavou, když přišla o práci,“ vymyslela si.

Ve skutečnosti je zřejmé, že nezná jméno ženy ani nic o ní. Policie teprve okolnosti zjišťuje. Podle svědků však ženě nebyly vyplaceny dávky v hmotné nouzi a to protože ztratila občanský průkaz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.