Takzvaní vlastenci, kteří po republice jezdí s tzv. „pochody za mír“ (ve skutečnosti jim jde o bezpodmínečnou kapitulaci Ukrajiny před ruským agresorem) se rádi zaštiťují „Fantomasem“. Po hokejovém mistrovství světa dokonce zvou neznalé na setkání „s pohádkovou bytostí a hokejovým maskotem Fantomasem“ na „pochod plný písní“. Ve skutečnosti však za iniciativou stojí dezinformátor Pavel Kužela z Přerova, který se skutečným hokejovým Fantomasem nemá nic společného.

Maska Fantomase je už dlouhou dobu spojena s hokejovými a fotbalovými zápasy naší reprezentace. Tuto masku totiž nosí na zápasy podnikatel Vasil Simkovič a to už více než čtvrt století. Fantomas ze srazů vlastenců však se Simkovičem nemá nic společného. Podnikatel například kritizuje ruskou agresi na Ukrajině i české hráče působící v KHL. Proslulý Fantomas vysvětlil, že se nerad dívá na své neoriginální napodobitele. „Říkám jim hoši z béčka,“ dodal s humorem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.