náš web psal, že se šíří informace o údajném obrovském majetku rodičů ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kteří se údajně odstěhovali do Izraele. Faktem je, že důvěryhodná média nic o tom nepíší a prezidentův otec je uznávaný profesorem v oboru těžby nerostů.

Nyní se zase množí příspěvky o tom, jak žena prezidenta Volodomyra Zelenského byla v Paříži a údajně tam za dárky utratila 40 000 euro. V prvé řadě opět zdrojem informací jsou jen dezinformační média, přičemž ani ty bulvární francouzská o tom nic nepsala. Zároveň to, že Volodomyr Zelenskyj má kromě prezidentského platu i jiný majetek, není nic tajného.

Z dezinformační zprávy se může také zdát, že snad Olena Zelenská přijela do Francie nakupovat. To samozřejmě není pravda. „První dáma Ukrajiny Olena Zelenska se druhý den své návštěvy Francouzské republiky zúčastnila konference „V solidaritě s ukrajinským lidem“, která se konala v Paříži. Akci inicioval francouzský prezident Emmanuel Macron. Svůj projev věnovala potřebě mezinárodní solidarity a podpoře občanské odolnosti na Ukrajině a jejímu humanitárnímu rozměru,“ píše web francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.