Někteří lidé vidí Ukrajinu prostě všude. Tak například známá aktivistka Lenka Tarabová se nyní rozčiluje, že děti v Novém Městě na Moravě při ceremoniálech mají zimní oblečení v žlutomodrých barvách. „V Novém Městě na Moravě se koná MS v biatlonu. Ceremoniálu předávání medailí se účastní české děti. Proč nemají národní barvy? Nebo (bílá, modrá, červená) už nejsou národní barvy? Kdyby tam stálo moje dítě, tak ho půjdu v přímém přenosu svléknout,“ napsala Lenka Tarabová.

Kdyby si však Lenka Tarabová udělala několik vteřin čas, zjistila by, že šampionát se koná pod záštitou mezinárodní biatlonové asociace IBU, která České republice pořadatelství přidělila. IBU pak ve znaku má právě modré a žluté barvy. Je to zřejmé z loga, z webových stránek IBU i ze samotných stránek mistrovství světa. Je přitom zřejmé, že toto logo měla IBU už v roce 2012. Ostatně, konkurenční FIS sdružující většinu ostatních lyžařských sportů má také žlutomodré barvy. Tyto barvy tedy lze nazvat jako oficiální barvy lyžařského sportu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.