Na sociálních sítích i v některých médiích se objevily informace o tom, že dcera hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové vykonávala v létě brigádu na jejím krajském úřadě.

Hejtmanka vše uvedla na pravou míru. „Dcera hejtmanky pracovala na letní brigádě na krajském úřadě za 95 korun na hodinu hrubého, jako 25 dalších letních brigádníků z řad dětí zaměstnanců starších 16 let, studentů, kteří se sami ozvali a měli zájem o brigádu a studentů, kteří u nás byli na praxi a stáli i o brigádu. Podle nastavených pravidel, platných pro všechny. Vydělala si 7 030,- hrubého. Byla jsem na ni přísná, jako obvykle, stávala po páté, jezdila o vlak dřív, aby byla na kraji fakt včas a hlavně nesměla udělat ostudu. Za ty necelé tři týdny jsem ji viděla v baráku snad třikrát, ani na obědě jsme spolu nebyly. O to hrdější máma jsem byla, když jsem slyšela chválu od těch, se kterými pracovala, kolik smluv zaarchivovala, jak se naučila okamžitě s Ginisem, jak zorganizovala spoustu věcí, a jak byla platná a jestli by nechtěla zase někdy přijít,“ vysvětlila údajný skandál hejtmanka Petra Pecková.

„Ty brigády pořád platí, kdyby chtělo Vaše dítě, nebo Vy, pravidla stejná pro všechny, 95 Kč hrubého hodina, od 16 let, administrativní činnost, hlásit se můžete na personálním,“ dodala hejtmanka.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.