O koronaviru kolují na internetu nejrůznější šílené teorie. Jednu z nich šíří i Ondřej Höppner na webu Arfa.cz. Tuto teorii asi nejznámějšího konspiračního teoretika Davida Ickeho, podle níž koronavirus prý Rockefellerové plánovali už 10 let (1, 2, 3, 4, 5), publikují i další konspirační a dezinformační weby. David Icke se sám nazval „synem božím“ a měl podle něj nastat konec světa v roce 1997.

Pojďme se tedy podívat, kdo David Icke je. David Icke je bývalý fotbalista a sportovní komentátor, který se v roce 1991 prohlásil “synem božím”. V roce 1991 „předpověděl“, že Británie bude brzy zničena přílivovými vlnami a zemětřeseními. Následně se zhlédl v nacistické Třetí říši a považoval za pravé Protokoly sionských mudrců. Věří, že mezidimenzionální rasa plazů, zvaná Archonové (nebo Anunnaki) unesla Zemi. Na USA prý zaútočili Ještěřané, mimozemská rasa, která dokáže měnit podobu, pronikla do vrcholné politiky a chemickými postřiky zotročuje lidstvo. Jaký je jejich cíl? Nic menšího než ovládnout celý vesmír.

Tvrdí také, že mnoho významných osobností patří k babylonskému bratrstvu a tlačí lidstvo k orwellovskému globálnímu fašistickému státu nebo k novému světovému řádu, do postfaktického období, kde končí svoboda projevu.

Jeho oblíbená přednáška nese název „Měsíční matrix“. Dozvíme se z ní, že měsíc je pouze umělým tělesem instalovaným ve vesmíru za tím účelem, aby se lidstvo a jeho cykly podřizovaly zájmům tohoto projektu.

Podle další teorie byl Trump mezi ilumináty přijat poté, co byl zvolen. Slavný kospirační teoretik a spisovatel David Icke krátce pro volbách zveřejnil video, ve kterém říká, že Trump je členem iluminátů a že ti, kteří jej považovali za outsidera, byli prostě podvedeni. Do podezření upadli i představitelé Evropské unie. Mimo jiné například bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Samozřejmě i Anglela Merkelová.

Opravdu záleží na tom, co si David Icke myslí o koronaviru?

Pokud bychom chtěli brát některé výroky vážně, tak Icke například říká: “Strach, to je měna, kterou se dnes platí. Proč neukáží čísla celkové úmrtnosti? Proč neřeknou, kolik lidí opravdu zemřelo na tu jejich epidemii? Je to proto, protože by se ukázalo, že nezemřelo víc lidí, než loni, nebo předloni.“

Asi těžko je možné porovnávat nemoc, která se v Evropě šíří jen několik týdnů, s počty za celý rok. Navíc je třeba připustit, že poměrně nízký počet nakažených je kvůli opatřením proti pandemii. Víme, jak by pandemie probíhala například v ČR, kdyby se proti ní “nic nedělalo”? Kolik obětí by měla? To nikdo pochopitelně nechce ani vyzkoušet. Tahle nemoc je mnohem horší než sezónní chřipka. Například dlouhou inkubační dobou, dlouhou dobou průběhu, nebo například tím, že přenašeči mohou být i lidé bez symptomů.

David Icke se také ptá: “Proč zkrátka nesoustředíme pozornost na staré lidi, na těch řekněme 20 procent populace, která je v ohrožení, protože její imunitní systém je oslaben? Proč jim, ohroženým, nevěnujeme maximální péči? Proč je v případě nutnosti neoddělíme od ostatní populace, tedy od oněch 80 %, která nemá žádné, či zcela zanedbatelné potíže?”

Umíte si představit, že bychom naše seniory zavřeli do domácího vězení? Tato pandemie může trvat týdny, měsíce, bohužel i roky. Umíte si představit, že by někdo nemohl například půl roku vyjít ven z malého bytu? Jak poznat předem, kdo bude a nebude mít potíže? Názory Davida Ickeho jsou zkrátka šílené.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.