Zlatý špendlík Daniela Landy oprášil téma očkování a boj proti němu. Má se týkat toho, že vláda se prý zavázala Imunizační agendě 2030, jejíž cílem má být prý očkovat každého muže, ženu a dítě na planetě do roku 2030. Článek obsahuje mnoho nesmyslů.

V první řadě Imunizační agenda nenařizuje, že se všichni lidé na světě musí očkovat proti vybraným nemocem. Říká, že taková očkování mají být dostupná pro každého na celém světě.

Vláda navíc tento dokument nepodepsala. Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo dohodu o spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) na příští dva roky. Plán se zaměřuje na dostupnost léků, poučení z pandemie, duševní zdraví, digitalizaci nebo očkování. Česká republika získá expertizu i finanční pomoc od této organizace.

V textu samotného dokumentu, který, stejně jako loni, vychází ze všeobecného programu pro zdraví a Agendy pro udržitelný rozvoj 2030, se například vyzdvihují: “Strategie specifické pro danou nemoc a intervence pro kontrolu a zvládání specifických nemocí a stavů prostřednictvím přístupu veřejného zdraví, včetně prevence a léčby rakoviny, HIV/AIDS a dalších onemocnění.” O žádné povinné očkovací agendě tam není ani slovo.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.