Tomio Okamura 3. února prohlásil na svém Facebooku, že Evropská komise chce prý zakázat dieselové motory a „traktor ani kombajn na baterky zatím nikdo nesestrojil.“ „ Ani se o to nepokouší,“ doplnil špatně informovaný předseda SPD. Pomyslnou třešničkou na dortu je jeho prohlášení, že „zemědělství se bez dieselových motorů neobejde.“ Přitom je to absolutní nesmysl. První plně elektrický traktor byl představen už na veletrhu SIMA 2017. V zemědělství se úspěšně testují i jiné pohony (1, 2, 3).

Tomio Okamura byl 16. ledna 2020 hostem pořadu Duel Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Kritizoval kriminalitu v ČR. Tu by chtěl prý vyřešit změnou azylových zákonů. Po argumentaci, že jsou v ČR poměrně přísné, však začal mluvit úplně o něčem jiném, a to o kriminalitě lidí pracujících v ČR. Ty ve většině případů pochází z Ukrajiny a dalších zemí bývalého Sovětského svazu.

Mimochodem. Statistiky o počtu přijatých lidí, kterým byl poskytnut azyl nebo doplňková ochrana, jsou veřejně dostupné na stránkách Ministerstva vnitra ČR. Není k tomu třeba žádné přiznání europoslankyně Šojdrové.

„Velká Británie se stane od zítra znovu svobodnou a suverénní zemí,“ prohlásil Tomio Okamura zase slavnostně 31. ledna 2020. Problém ovšem je, že Británie vstoupila na min. 11 měsíců do tzv. přechodného období, po které pro ní platí většina unijních pravidel, ovšem již bez možnosti je jakkoliv ovlivnit. V reálu tak pro Brity dnes naopak začal ten skutečný „diktát EU“.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com