Někteří lidé zřejmě udělají vše, aby byli zajímaví, případně podnítili další nenávist. Na Facebooku se nyní šíří lež o údajném dalším útoku nožem v Brně, kdy má být útočník opět Ukrajinec. Podle smyšleného příběhu dokonce měl útočník nožem pořezat „bílého kluka kvůli tomu, že je více opálenej“. Účet říkající si „Škoda Laca“ předložil k tomu fotografie. Ty však naprosto jasně pochází z roku 2014.357575909 10222186151674944 1850716174767945490 n

Majitel účtu však nadále trval na tom, že fotky jsou autentické. Fotografie tedy trochu upravil, aby mohl předkládat den úpravy za den pořízení. Proč jedna fotografie končí číslem 205409 a druhá 205537, nevysvětlil. Takto by to znamenalo, že mezi dvěma fotografiemi bylo nafoceno 127 jiných fotografií.

Na záležitosti nesedí i řada dalších věcí. Například to, že incident se údajně stal 1. července, fotografie měly vzniknout 3. července, ale muž na fotografii má už zjevně velmi zahojené rány. Po útoku nožem by přitom musel mít pravděpodobné i stehy. Kromě toho podobné rány má i na rameni a na lokti.

Na závěr dodáme, že policie v Brně o žádném podobném napadení neví.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.