Emil Kulfánek, 1. místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu, již patrně neví, jak propagačně zachránit silně poškozený image tohoto spolku, o kterém jsme naposledy psali 5. února 2019 v článku ČSBS a jeho aféry. Zúčastnil se proto rozhovoru, který letos 19. února s ním a 1. místopředsedou tzv. Aliance národních sil, JUDr. Josefem Haisem (před rokem 1989 pracovníkem Státního úřadu pro věci církevní), vedl moderátor [?] Svobodného vysílače a dle vlastních údajů student „vysoké školy života“ Martin Marcikán. (O Svobodném vysílači i Martinu Marcikánovi a bystrosti jeho úsudku jsme už psali vloni v listopadu.) Tématem rozhovoru byl ČSBS, především jeho údajné dehonestace ze strany zejména veřejnoprávních médií.

Je ovšem velmi pikantní, že rozhovor s místopředsedou spolku, který se tak vehementně vymezuje proti nacismu, je zveřejněn na stejném webu, kde si ve dvanácti dílech lze vyslechnout neumělou četbu z knihy „Pravé protokoly sionských mudrců“, jejímž autorem je novinář, vydavatel, fanatický antisemita a nacionální socialista Ulrich Fleischhauer. Ten byl v roce 1935 na návrh žalované strany přibrán jako znalec do tzv. Bernského procesu, ve kterém židovské organizace podaly trestní oznámení proti šíření Protokolů sionských mudrců ve Švýcarsku. Svůj „posudek“ v němž se marně pokoušel dokázat pravost ruského podvrhu, vydal Fleischhauer pod názvem „Pravé protokoly sionských mudrců“. Od té doby jde o oblíbený titul všech židobijců.

Sami zřizovatelé webu si jsou dobře vědomi ožehavosti načteného textu, proto jej raději inzerují pouze jako „Pravé protokoly“. Je to ta pravá společnost pro Svaz bojovníků, který nemá žádné emocionální bariéry vůči antisemitům a podobným obskurním figurám, jak jsme už ukázali v článku ČSBS – Vodičkův svaz „bojovníků“ nemá problém s antisemity.

Screenshot z webu Svobodného vysílače


author