Pavel Opl, dle vlastního popisu „emeritní policejní rada Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie PČR“, který už šířil dezinformace o vstupu do pražské zoo pro ukrajinské ženy a děti, pokračuje v šíření primitivních lží.

Dne 15. dubna 2023 zveřejnil tento post, na kterém je ukrajinský prezident s představiteli EU u sochy ženy s mužským přirozením.

Jak je v případě tohoto expolicisty a extremisty standardem, jde samozřejmě o podvrh. K fotomontáži byly použity fotografie z návštěvy Volodymyra Zelenského v Bruselu a fotografie skulptury od sochařky  Femmy Otten „And Life Is Over Then“, instalované v Haagu v roce 2017.

Zda Pavel Opl byl či nebyl policistou nevíme. Víme však, že už v roce 2017 kandidoval za „Rozumné“ Petra Hanniga, který úzce spolupracuje s antisemitou Adamem B. Bartošem. Policisté ze zákona nesmí kandidovat do poslanecké sněmovny. Jeho (případné) působení u policie je tedy dávnou minulostí.

Napsal Miloš Kadlec, doplnil Jan Cemper.


author