Desítky lidí přišly ve středu ráno k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 vyjádřit podporu Patriku Tušlovi, který čelí obžalobě z nebezpečného pronásledování kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka v době koronavirové epidemie. Aktivisté podporující Tušla se pokusili narušit jednání, tentokrát neúspěšně. Soudkyně vykřikující lidi vykázala ze sálu. Proti jednomu, který si věc i přes zákaz natáčel museli příslušníci justiční stráže použít donucovací prostředky.

Na chodbě soudu příznivci mužů skandovali, zpívali, lehali si a požadovali větší síň. Zazněla hesla „Chceme větší sál! Veřejnost jsme my! Chceme naše práva!“ Soud je podle nich soukromá firma. Skupina podporovatelů obou mužů na chodbě skandovala, na protest si také lehala na zem. Mezi nimi i dezinformátorka Peterková, která nakonec zkolabovala a musela ji ošetřit záchranná služba. Peterková měla u soudu přitom mluvit jako svědkyně a i kvůli tomu byl soud odročen na 26. července.

„Dnešek v kostce: Jana Peterková dorazila na neexistující soud, kde zkolabovala. U neexistujícího soudu jí první pomoc podával neexistující příslušník neexistující policie. Následně Janču neexistující záchranka převezla do neexistující státní nemocnice neexistujícího státu,“ glosuje analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.