Jindřich Rajchl je znám tím, že prakticky všechno, co řekne nebo napíše, je nějakým způsobem manipulací. Nedávno se nechal slyšet, jak Víta Rakušana ve městě odkud pochází mají plné zuby. Důkaz? Fotografie ze sálu restaurace, na které je vidět 55 lidí. Tedy 55 lidí, kteří ani nemusí pocházet z Kolína má plné zuby Víta Rakušana. Předseda PRO z těchto 55 lidí udělá reprezentativní vzorek města.

A realita? Vít Rakušan stál za vznikem lokálního uskupení Změna pro Kolín. Byl dlouholetým starostou, když dvakrát uskupení získalo přes 60 % hlasů. Ministrem vnitra se stal potom v roce 2021. Na podzim roku 2022 se v Kolíně konaly další volby. Tentokrát Změna pro Kolín oslabila. Ale opravdu jen mírně, získala totiž 49,83 % hlasů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.