Další nesmyslný text se šíří o Petru Pavlovi na Facebooku. Nazývá ho válečným zločincem. Údajně jako představitel NATO je zodpovědný za útok na Srbsko. Ve skutečnosti však v době útoku na Srbsko nebyl představitelem NATO, rovněž ani v době války v Iráku a podobně. Co se týká Srbska, Petr Pavel se naopak účastnil mírové mise UNPROFOR, kterou organizovala OSN. V lednu 1993 jeho jednotka při dobrovolné operaci pomohla zachránit přes 50 odříznutých francouzských vojáků z válečné zóny mezi Srby a Chorvaty, za což dostal nejedno vyznamenání.

Naprosto zkreslená je i jeho práce pro Varšavskou smlouvu. Petr Pavel se pravděpodobně na práci rozvědčíka připravoval avšak rozvědčíkem nikdy nebyl. „Nebyl jsem žádný Bond, ale výsadkář průzkumník, který se plazil blátem, mrznul ve sněhu a připravoval se na vysazení v týlu nepřítele, aby hledal odpalovací zařízení nebo velitelská stanoviště,“ vzpomíná Petr Pavel na kurz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.