První kanál je nejsledovanější televizní stanice v Rusku. Její signál pokrývá 99 % ruského území, podíl na ruském televizním trhu činí 19 % a podle odhadů ji sleduje 117 milionů diváků denně. A zdá se, že Pavel Novotný na ní spustil nechutnou kampaň urážející nás, Čechy. V živém vysílání například první kanál odvysílal rozhovor s Jevgenijem Spicynem. Ten je v Rusku považován za erudovaného historika. Vytvořil například čtyřdílnou učebnici „Kompletní kurz dějin Ruska“, podle které se učí budoucí učitelé. Pravidelně se účastní různých diskusních pořadů a kulatých stolů na ústředních televizních a internetových kanálech.

Vystoupil i ke kauze Pavla Novotného. Z jeho příspěvku se například dozvíme nestoudnou lež vztahující se k okupaci Československa. „16. srpna 1968 tehdejší první tajemník ÚV KSČ Alexander Dubček osobně volal L.I. Brežněnovi a prosil jej o poslání vojsk Varšavské smlouvy do Prahy a dalších měst Československa,“ řekl Jevgenij Spicyn. Prý se záznam nahrávky nachází v archivu ruského prezidenta. Připomeňme, že Dubček byl s ostatními představiteli strany zavlečen 23. srpna do Moskvy. Tajemník ÚV KSSS Boris Ponomarjov jim prý řekl, že se budou moci vrátit domů jen po podpisu Sověty připraveného protokolu, ať už to bude trvat den, týden, dva týdny nebo i měsíc. 27. srpna se Svoboda, Dubček, Černík, Smrkovský a Špaček směli vrátit do Prahy, až když po vyčerpávajícím nátlaku a vyhrožování (Dubček několikrát omdlel) podepsali všech patnáct Sověty diktovaných podmínek Moskevského protokolu, což znamenalo ideové popření celého pražského jara, přijetí „bratrské pomoci SSSR“ a otevření cesty k budoucí normalizaci. Protokol nepodepsal pouze František Kriegel, byl však také propuštěn, poté zbaven všech funkcí a odeslán do důchodu. „Do poslední chvíle jsem opravdu nevěřil, že by sovětští vedoucí činitelé rozpoutali proti nám agresi. V tu noc jsem však pochopil, jak hluboce jsem se mýlil. Až drastické zkušenosti nadcházejících dní a měsíců mne přivedly k poznání, že jsem měl co dělat s gangstery,“ vypověděl Alexander Dubček.

 Jevgenij Spicyn také prohlásil, že „není třeba se s Čechy párat, když se tak chovají.“ Podle historika, který je poradcem Moskevské státní pedagogické univerzity, je „potřeba přijmout principiální rozhodnutí sovětské vlády (následně opravil, že ruské vlády) a sochu maršála Koněva demontovat a přesunout do Moskvy.“ Prý do doby, než se Češi Rusům neomluví a neučiní pokání. Po námitce, že se ničeho takového nedočkají, upozornil, že se prý “Československo v dobách Sovětského svazu neskutečně rozvíjelo.“ Ve skutečnosti se státu dařilo tak, že v roce 1953 vyhlásil měnovou reformu. Za reformou se skrýval faktický státní bankrot.

A jako prémii přidáváme vystoupení Vladimira Žirinovskije


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.