Europoslanec SPD Ivan David se dopouští dalších manipulací. Šíří video, o kterém tvrdí, že pochází z amerických médií. Přitom autorem velké části videa je agentura RUPTLY, tedy ruská státní zpravodajská agentura specializující se tvorbu videí se sídlem v Berlíně. Je dceřinou společností ruské státem kontrolované televizní sítě RT.

Ve videu se nachází proslov prezidenta Zelenského a různé scény z událostí, o kterých nic nevíme. Demonstrace? Střet fotbalových chuligánů? Z jaké země pocházejí scény? Z Ukrajiny? Z Moldavska? Z Česka? To nám už autor této kompilace neprozrazuje.

Úkolem videa je hrát si s emocemi publika – zobrazit Ukrajinu jako loutkovou zemi plnou násilí, nepořádku a chaosu. Mnoho diváků videa se nezamyslí nad tím, že podobný kousek by mohl vzniknout o každé zemi světa. Představte si, že do videa o Slovensku bychom střihli snímky z různých násilných demonstrací či bitev fotbalových fanoušků. V Česku, na Slovensku, V Polsku, na Ukrajině, V Rusku, kdekoliv…

Závěr videa se nese o pro nás již dobře známém tématu o biologických laboratořích na Ukrajině. Tato teze má za úkolem veřejnosti přinést omluvu vtržení ruských vojsk na Ukrajinu – „na Ukrajině byly nebezpečné bio laboratoře, proto muselo Rusko zasáhnout a ochránit nás“. Je pravdou, že vyjádření o laboratořích zazněla i v USA, avšak ve zcela jiném kontextu.

Zdroj: Polícia SR


author