Václav Klaus mladší opět psal nesmysly. „Hodně měst v Německu i jinde už raději ani nehovoří o Vánočních trzích, čemukoli křesťanskému se vyhýbají obloukem. Jmenuje se to Winterfest (Oslava zimy) a podobně. Vše přesto připomíná válečnou zónu. V České republice to nesmíme připustit, navzdory naší 5. koloně, která nás tímto směrem vede. Jde o jedno z klíčových témat dneška,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Samozřejmě je to hloupost. Deník.cz spočítal, že Vánočních trhů se koná v Německu 1200. Někde je nazývají Weihnachtsmarkt (tedy v překladu Vánoční trhy), jinde dokonce Christkindchenmarkt (v překladu zhruba Ježíškovy trhy).

Konají se i v čtvrtích, které jde považovat za multikulturní. V berlínské čtvrti Neukölln se budou konat hned minimálně dva (1, 2). Podobně i v hamburské čtvrti St. Pauli nebo ještě více multikulturní čtvrti Eidelstedt. Za velmi multikulturní jde považovat i celé město Pforzheim či čtvrť Neckarstadt v Mannheimu. Na nádherné vánoční trhy můžete zajet i kousek za hranice. Třeba ty v Annaberg-Buchholz stojí za to.  Naopak, pokud do vyhledávače zadáte název Winterfest, jako první vám vyskočí cosi v Kanadě.

Samozřejmě všude najdeme vánoční výzdobu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.