Na Facebooku se šíří příběh Lenky Kubeníkové, která tvrdí, že byla ve čtvrtek 15. září 2022 napadena ukrajinským správcem hřiště. Incident se měl udát v Hradci Králové a žena zveřejnila fotografie s monoklem pod okem. Co nás hned zaujalo je, že žena nejprve tvrdila, že policii incident nehlásila a následně tvrdila opak.

Náš web přesto kontaktoval Policii ČR, zda o incidentu něco neví. Incident se stal, ale stal se jinak jak ho líčí žena a správcem hřiště nebyl cizinec. „Ve čtvrtek 15. září 2022 byla na základě oznámení na linku 158 vyslána před 19.00 hodinou policejní hlídka na jedno z hřišť v Hradci Králové, kde mělo docházet k rozepři mezi návštěvnicemi a správcem hřiště. Po příjezdu na místo k žádnému protiprávnímu jednání nedocházelo a hlídka zjistila, že přítomné ženy vyzýval správce k opuštění hřiště, které již zavíral, ony nechtěly odejít a přitom došlo ke vzájemné strkanici. Nikdo z přítomných nechtěl oznámený incident již dále řešit, proto jej policisté na místě vyřešili domluvou. Nicméně obě strany byly poučeny, že pokud by se situace změnila, mohou se dodatečně dostavit na kteroukoli služebnu Policie ČR a učinit oznámení. Nyní v našich evidencích vedeme pouze již výše zmíněný záznam oznámení na linku 158. Ještě dodám, že správce hřiště není cizí státní příslušník,“ napsala nám vrchní komisařka kpt. Mgr. Eva Prachařová.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.