Okolo Marrákešská deklarace se stále objevují dezinformace. Aeronet se pustil do České televize a do nás za článek, který informuje o deklaraci bez zbytečné hysterie. Petr Hampl, SPD Tomia Okamury v Plzeňském kraji a další pak sdílí grafiku o tom, co prý všechno tato smlouva přinese. Grafiku sdílelo již přes 3 tisíce lidí.

V grafice ovšem najdeme jen dezinformace a nepřesnosti. Projekt Bez kontextu ověřil body v této grafice a podrobně rozepsal, proč se Petr Hampl plete. „Jedná se o fabulace, které deklarace ve skutečnosti neuvádí. Dokument jako celek nepřináší žádné nové závazky, ale urguje státy, aby dodržovali závazky stávající,“ konstatuje web Bezkontextu.net.

Článek MARAKÉŠSKÁ DEKLARACE BEZ HOAXU najdete zde.

Zpracoval: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.