Jozef Buzgo, který podnikal pomocí slovenského šarlatánské webu Badatel.net a stojí za podobným českým webem Vyléčtese.cz, se živil i jiným způsobem. Je obviněn ve třech řízeních za působení v organizované zločinecké skupině, jejíž aktivity měli krýt lidé na nejvyšších místech. Podle policie byl součástí skupiny kolem Milana Chovance, která vytáhla od státu na vratké DPH přes 75 milionů eur. O případu v minulosti psal i zavražděný novinář webu Aktuality.sk Ján Kuciak. Druhou klíčovou postavou této daňové kauzy byl podle vyšetřovatelů Viliam Dohňanský mladší – syn soudce slovenského nejvyššího soudu Viliama Dohňanského. Informaci o tomto případu přinesly společně weby Aktuality.sk a Infosceurity.sk.

Obvinění Buzga se podle webu Aktuality.sk týká zločinu založení, zosnování a podpory zločinecké skupiny a pokračujícího zločinu neodvedení daně a pojistného.

Na propojení Buzga s web Badatel.net a Vylečtese.cz upozornil vloni slovenský Dennik N. Badatel.net je jeden z hlavních šiřitelů medicínských nesmyslů na Slovensku. Obdobně je to s webem Vylečtese.cz, který většinu článků přebírá. Weby například zpochybňují medicínskou léčbu rakoviny, aby nenápadně nabízely různé výživové doplňky, které ji mají nahradit. Podle webu je chemoterapie horší než žádná léčba a rakovinu je prý důsledkem nedostatku vitamínu B17.

Zdroj: Omediach.com


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com