V Německu se stala v sobotu tragická událost, při niž psychicky nemocný Jens R. najel do do skupiny lidí, kteří seděli před restaurací.

Německé ministerstvo vnitra potvrdilo tři oběti, mezi nimiž je i pachatel útoku. Šlo o 51letou ženu a 65letého muže, uvedla v neděli agentura DPA s odvoláním na policii a státní zastupitelství. Psychicky labilní 48letý pachatel z Münsteru po činu spáchal sebevraždu. „Řidič se zastřelil,“ řekla agentuře AFP policejní mluvčí a potvrdila, že zhruba dvacet lidí je zraněných. Šest z nich je podle oficiálních informací ve velmi vážném stavu.

Řidič dodávky Jens R. měl v letech 2014 a 2016 psychické problémy, informovala německá média. Podle informací televize ZDF se řidič už v minulosti pokusil o sebevraždu. Policie o něm údajně měla záznamy kvůli drobné kriminalitě.

Česká protiuprchlická scéna samozřejmě začala bez důkazů obviňovat z činu přistěhovalce. Nejvíce aktivní v tom byly Naštvané matky, které okamžitě spustily svou protiuprchlickou, národnostní a náboženskou nesnášenlivost jako by měly radost, že se něco takového stalo. Spolek vede Eva Hrindová, která například neúspěšně kandidovala do senátu.

Svou nesmyslnou nesnášenlivost pokračovali i po upozorněních, že by pachatel byl rodilý Němec a nejednalo se s největší pravděpodobností o teroristický útok. „Psali o tom, udělal to Němec,“ upozornila členy spolku Jindřiška Navrátilová. „A není to jedno? Jak se jednou otevřou brány násilí a zlu, těžko se zavírají… I kdyby byl pachatelem Němec z nejroduvěrnějších – nemyslíte, že před zaplavením Německa migranty by se něco takového stalo???,“ zněla hysterická odpověď od Naštvaných matek. Nejen, že tato argumentace nesmyslně spojila čin s migrací, ale ještě autorka zapomněla například na čin Olgy Hepnarové, která obdobný čin spáchala 10. července 1973, tedy mnoho let před vypuknutím migrační krize.

 „Nejlepší prevence je všechny obohacovače s jejich podporovatelé začít deportovat do jejich domovských zemí ,“ napsal Dalibor Turinić. „A hlavně se přestat před nimi ponižovat a ustupovat jim ve všem,“ spojila nesmyslně čin s Islámem Eva Hrindová.

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.