Analytik Jakub Janda upozornil na již zmizelý status pravomocně odsouzeného šéfredaktora dezinformačního časopisu Zem a Vek Tibora Eliota Rostáse. V něm Rostás láká na nově vzniklý audiovizuální projekt mimo jiné s hercem Jaroslavem Duškem.

Tibor Eliot Rostas je pravomocně odsouzený antisemita. Byl odsouzen za článek s titulkem Klín Židů mezi Slovany z roku 2017, ve kterém obviňoval Židy z rozvracení společnosti. „Jsou to ti nejhrubší slovenští dezinformátoři, kteří jsou i soudně trestaní za hnusný antisemitismus. Vedou slovenský časopis Zem a Vek, který je jedním z tahounů slovenské konspirační scény. Byli také prosit na ruské ambasádě o peníze,“ dodává Jakub Janda.

Jaroslav Dušek byl nedávno kritizován za nevědecké rady v době koronavirové pandemie. Nedávno byl také kritizován za setkání s Danielem Landou.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.