Média přinesla zprávu, že Fakultní nemocnice Motol odmítla podat jednomu ze svých pacientů odčervovací pastu pro koně obsahující účinnou látku ivermektin. „Pacienti FN Motol dostávají veškerou možnou lékařskou péči a všechny schválené humánní léky jsou v nemocnici dostupné. Žádné donesené veterinární přípravky pacientům podávané nejsou a nebudou,“ napsala Fakultní nemocnice Motol.

Manželka pacienta s covidem-19, který leží v kritickém stavu ve Fakultní nemocnici Motol, žádala lékaře, aby jejímu muži podávali odčervovací pastu pro koně. Podporu žena našla také u poslance Lubomíra Volného. Žena do nemocnice donesla odčervovací pastu. Ivermektin se běžně používá jako antiparazitikum ve veterinární medicíně a v roce 1987 byl přípravek schválen v některých zemích také pro použití u lidí, přičemž pomáhá milionům obyvatel Afriky. Ivermektin v boji proti covidu podporují lékaři a odborníci sdružení v alianci FLCCC (Front Line Covid-19 Critical Care) v čele s jihoafrickým profesorem Paulem Marikem. Někteří lékaři na Slovensku hlásí, že antiparazitikum v kombinaci s vitamíny a dalšími léky zabírá v začátku koronavirového onemocnění a pacientům po jeho podání nehrozí těžký průběh, který by vyžadoval hospitalizaci na jednotce intenzivní péče.

Tato záležitost má však ještě jeden rozměr. Dagmar Klimešová je jednou z těch, kteří na svém profilu šíří nejrůznější dezinformace o koronaviru a sama opakovaně navštěvuje nejrůznější demonstrace proti opatřením, které mají zamezit šíření viru a to bez zakrytí úst a nosu. Jak již bylo napsáno, její manžel leží v kritickém stavu v nemocnici. „Na FB jsem si všimnul jedné paní s iniciály D. K. Sdílí různé hoaxy o covidu, chemtrails apod. a je velkou fanynkou flákance Volného. Bez roušky a respirátoru samozřejmě chodí na různé demonstrace popíračů covidu. Její manžel dostal covid a momentálně leží na ARO v Motole. Ona tak pro něj na FB sháněla ivermektin. Ten jí dovezl flákanec v takové té tubě, jak se to s ní stříká do koně. Spolu pak šli tubu donést na ARO a paní od lékařů požaduje, aby jejího manžela léčili zřejmě podle toho, jak se dočetla na dezinfowebech a Facebooku tělocvikáře flákance,“ shrnul věc s nadsázkou Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.