Před nedávnou dobou se na Facebooku objevila iniciativa „Chcípl PES – Otevřeme Česko“. Hájit měla podnikatele před restrikcemi, když otevřou své provozovny navzdory tehdejším opatřením. Následně iniciativa oznámila, že chce jít do voleb.

Nyní se ukázalo, že bude kandidovat v koalici. Partnerem jim bude Aliance národních sil Vladimíry Vítové, která stojí za řadou konspirací a dezinformací. A kromě toho chtějí kandidovat i s Národní demokracií Adama B. Bartoše. „Národní demokracie a Aliance národních sil se spojily s Rozumnými a s Otevřeme Česko. Dali jsme dohromady čtyři strany, přičemž budeme kandidovat za posledně jmenovanou. Od chvíle, kdy byla tato novinka oznámena, projevily zájem další subjekty, s jinými se vyjednává, příští týden mají padnout další rozhodnutí,” napsal předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš.

Adam B. Bartoš je znám tím, že spolu s někdejším místopředsedou Národní demokracie Ladislavem Zemánkem vytvořili text s úmyslem hanobit židovský národ a vyvolat vůči němu nenávist. Nechali ho pak v březnu 2017 u hrobu Anežky Hrůzové v Polné na Jihlavsku. Devatenáctiletá Hrůzová byla v roce 1899 zavražděna. Zločin na konci 19. století vyvolal v zemi protižidovské nálady. Na ceduli připevněné na oficiální informační tabuli stálo: „Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena“.

„Když před časem vyrukoval Janeček s iniciativou Chcípl PES – Otevřeme Česko, tvrdil jsem všem, že to prostě smrdí, a že jako hospodskej tuhle iniciativu prostě nepodpořím. Spousta lidí mi říkalo, že to tak žhavý nebude, že jim jde jen o to abychom my hospodští mohli normálně makat ve svých hospodách. Uběhl zhruba rok a na moje slova došlo. Janeček a jeho parta ze Chcíplýho psa se dala dohromady s tím nejzkurvenějším židobijcem Adamem B. Bartošem a jdou spolu do voleb. Fakt se nestane, aby pivo z pivovarů, který tuhle sebranku podporují bylo někdy u mě v hospodě. I kdyby bylo sebelepší,“ zareagoval restauratér Dušan Makovský.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.