Podvodník a dezinformátor Pavel Zítko se nechává častovat jako generální konzul Československa. Souvisí to s jeho hrou na údajnou nelegitimitu České republiky, která je prý korporací. Je však zjevné, že i po rozpadu Československa však policejní spolupráce probíhá dobře. „Můžeme potvrdit, že příslušníci cílového pátrání Národní centrály zvláštních druhů kriminality Prezídia Policejního sboru dnes zadrželi českého státního občana P. Z., na kterého byl soudem v České republice vydán Evropský zatýkací rozkaz,“ vyjádřila se slovenská policie.

Na Zítka je podána obžaloba za šíření poplašné zprávy. Zítko se vyhýbal soudům a je tedy pravděpodobné, že na soudní líčení bude čekat ve vazbě. Napovídá tomu i to, že Zítko nemusí být souzen zdaleka jen za šíření dezinformací. Je například dohledatelné, že nadále řídil svůj luxusní vůz Lexus, ačkoliv má zákaz řízení. Ten mu vystavil 12. března 2024 Městský úřad v Kadani, když se tzv. „vybodoval“, tzn. se opakovaně dopouštěl dopravních přestupků a dosáhl hranici 12 trestných bodů. I za tento trestný čin mu hrozí trest na základě paragrafu 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí.

Zítko je kromě toho podezřelý ze zpronevěry. Proslul totiž jako prodejce neexistují kryptoměny Tycoon69. Vlajkovou lodí Zítkova sortimentu se stal pak nedávno „zázračný“  fén, který podle něj vysílá vysokofrekvenční záření a uzdravuje. Běžná cena tohoto fénu je necelých pět tisíc korun plus doprava, tedy 211 euro. Konspirátor Zítko ho prodává téměř za dvojnásobek. Prodej jednoho fénu tak pro Zítka znamená čistý zisk přes čtyři a půl tisíce korun. I za tento obchod může být trestně stíhaný, pokud policie dokáže, že se tím dopustil podvodu, protože lidé, kteří tyto věci nakupují za přemrštěnou cenu, jsou uvedeni v omyl.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.