Například od příznivců a členů SPD často slýcháme, že Česká republika by měla přestat dodávat na Ukrajinu zbraně. Dezinformátoři tvrdí, že by to pomohlo míru v regionu.

Ne, nepomohlo. Jedinému, komu by toto embargo na zbraně pomohlo, je Rusko. Rusko, které agresi začalo. Věřit tomu, že Rusko po měsících zvěrstev, které páchá na Ukrajině, by se začalo chovat normálně, je naivní. Znamenalo by to bianko šek Rusku. Bianco šek na vraždění lidí, bianco šek na znásilňování žen, bianco šek na krádež veškerého majetku Ukrajiny a Ukrajinců. Podporovat nedozbrojování Ukrajiny znamená podporovat zločiny Ruska. Nazývejme tedy věci pravými jmény. Ti, kteří bojují proti dovozu zbraní nejsou mírotvorci, nejde jim o ukončení války nebo o to, aby se ČR do války nezapojovala. Takoví lidé jsou prokremelští vlastizrádci a podporovači genocidy.

V této souvislosti se objevují i různé důkazy, že Ukrajinu podporuje i USA. Například dodáváním zbraní a informacemi o ruských aktivitách. USA slíbilo Ukrajině podporu už před ruskou agresí v únoru. I toto je věc, která se musí nazývat správným jménem. Rusko páchá agresi proti Ukrajině už od roku 2014. Prostřednictvím svých nastrčených samozvaných republik. To, že západní svět tedy již delší dobu podporuje Ukrajinu, není nic zvláštního. Není to však rozhodně žádný důkaz lží o nějakých amerických základnách na Ukrajině nebo o laboratořích. Ostatně, samozvané republiky na půdě OSN neuznal téměř nikdo. Dokonce ani Rusko samo.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.